Top
Teşvikiye Şişli İstanbul +90 542 508 05 37 gulcin@gulcinkosar.com
Korku her canlıda mevcut bir duygulanım durumudur.

Korku ve Hipnoz


Bazen gerçekte var olan gerçeklikten referans alan korkularımız, bazende hayal gücümüzden beslenir. 
Korku yaşamda kalabilmemiz için tehditlere karşı bizi hazırlıklı tutan olmazsa olmaz bir duygudur. Fakat soruna sebeb olan gerçekçi olmayan korku duygusudur. Kişinin düşüncelerinin sebeb olduğu bu durum şöyle örneklendirilebilir. 

Aynı durumla karşılaşan iki birey farklı düşüncelere sahip oldukları için çevresizce kurtulmaya çalışma eyilimi gösterebilir. Bunun nedeni kendi hakkındaki iki bireyin farklı düşünce kalıbına sahip olmasıdır. Fakat çoğunlukla korkuyu yaşayan birey bunun kendi düşüncelerinden kaynaklandığının farkında olmadığı için etkili çözüm üretme yerine kaçınma, çaresizlik yaşayarak korkularını kriz boyutuna taşıyabilirler.
Korku ve Hipnoz
Hipnoterapi yöntemi ile korkunun oluşmasına sebeb olan yaşanmış deneyimler çevreden öğrenilmiş, modellenmiş davranışlar bilinçaltına yerleşmiş inançlar üzerinde çalışılır. Yerleşik inançların bilinç ve bilinçaltı düzeyde yeniden yapılanması, etkili telkinler ve imajınasyonla korkulan şeye maruz bırakma çalışmaları ile sorun ortadan kaldırılır. Oldukça etkili bir yöntemdir.
Ücretsiz Bilgi Al
WhatsappWhatsapp